Site Güvenlik Kamera Sistemleri

Site Güvenlik Kamera Sistemleri: Artan nüfus ve gelişen şehirler nedeniyle site şeklindeki yeni yerleşim birimleri büyük bir yaygınlık kazanmaktadır. Birden fazla bloğun birleşimiyle meydana gelen siteler büyüklüklerine göre yoğun bir nüfus barındırmaktadır. Siteler bir şehrin küçük bir izdüşümü oluşturacak şekilde birçok ihtiyaçlarını kendi içinde görebilecek biçimde dizayn edilmektedirler. Son yıllarda sitelerin sayısı giderek artmış ve buna paralel siteler içindeki güvenlik ihtiyacı giderek artmaktadır.

site güvenlik kamera sistemleri

(Site Kamera Sistemleri)

Günümüz şartlarında sitelerin en temel ihtiyaçlarından birisi de güvenlik ihtiyacıdır. Son zamanlara kadar bir sitenin güvenliğini sağlamak klasik bir şekilde güvenlik elemanlarının istihdamıyla gerçekleşmekteydi. Ancak salt insan kullanımı güvenlik anlamında bazı zafiyetler ortaya çıkarmaktaydı :

- Güvenlik elemanı sayısı arttıkça ekonomik anlamda külfet artacaktır.
- Bir insanın özellikle büyük alan kaplayan sitelerde güvenliği tam olarak sağlaması ve heryeri gözlemesi mümkün olmamaktadır.
- Normal bir insan doğası gereği dış etkilerden olumsuz etkilenebilir, yorulabilir. Tüm bu faktörler verimi önemli ölçüde düşürecektir.

Kamera sistemlerinde son yıllarda meydana gelen gelişmeler, kayıt ve izleme sistemlerinde ulaşılan üstün performans ile her yerde olduğu gibi site güvenliğinde de kamera sistemleri önemli bir yer edinmektedir.Bu amaçla sitelerde site kamera sistemleri uygulanmaya başlanmıştır.

Site güvenlik sistemlerinde CCTV kamera sistemlerinin tercih edilme nedenlerini sıralayacak olursak :

site kamera sistemleri

- Bir kapalı devre kamera sistemi sadece bir kez kurulur. Dolayısıyla sadece kurulum maliyetine sahiptir. Kaliteli ürünlerle kullanılarak tesis edilmiş bir kamera sisteminin işletme ve bakım giderleri son derece düşük olacaktır. Bir güvenlik elemanın istihdamında ise sürekli maaş, yemek, sigorta, kalacak yer vs masrafları gözönünde tutulmalı ve sürekli bir masraf oluşturduğu unutulmamalıdır.

- Normal bir insan çevreyi izlerken gözleri yorulduğunda veya canı sıkıldığında konsantrasyonunu kaybedebilir veya izlemeyi tamamen bırakabilir. Ancak kamera sistemleri sıkılmaz, yorulmaz. 7/24 izleme ve kayıt yapabilir.

- Site kamera güvenlik sistemlerinde internet aracılığıyla anlık olarak uzaktan izleme yapılabilir.Ve geriye dönük kayıtlar alınabildiği için herhangi bir olay durumunda kameralardan geriye dönük izleme yapılarak birçok problemin kaynağı tespit edilebilir.

site kamera sistemi

Kullanılacak yardımcı malzemelerle cctv kameraları bina ortak anten sisteminden izlenebilir.

Sonuç olarak kameralı güvenlik sistemleri site güvenlik sistemi seçenekleri içinde değişmez bir yer edinmiştir. Ekonomik oluşu, uygun fiyatlı kamera sistemi kurulum maliyetleri, güvenlik elemanı çalıştırmaya göre gözardı edilecek çalıştırma ve bakım masrafları, uzun süreli güvenlik kamera görüntüsü arşivleme imkanıyla ihtiyaç halinde istenilen görüntülere ulaşabilme, kamera adedine ve yerleşim yerlerine bağlı olarak minimum ölü alanla ortam gözlemesi yapabilme kapalı devre güvenlik kamera sistemlerinin kurulmasını zorunlu hale getirmektedir.

İstenilen Sayı ve Ürünün kalitesine göre farklı fiyatlarda kurulumu yapılan site kamera sistemleri bulunmaktadır.Site kamera sistemlerinde göz önünde bulundurulacak en önemli olgu kurulan kamera sistemi ihtiyacı karşılıyormu olmalıdır. Kamera sistemi profesyonel bir güvenlik firması tarafından projelendirilmelidir. Bize ulşamamız durumunda firmamız sizin için sitenizin güvenlik risk analizini yaparak makul bir çözümü önerecektir.

site güvenlik sistemleri

Sitenize veya apartmanınıza kurduracağınız güvenlik kamera sistemi ile 7/24 bir izleme yapabileceksiniz. İsterseniz geriye dönik aylar öncesinin görüntülerini izleyebileceksiniz.

Yazar: Ahmet YILMAZ

Yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Teknik Öğretmenliği, Akabinde Analodolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme ve Çukurova Ünv. MBA Yüksek lisansı yaptı. Yaklaşık 10 Yıldır Elektronik Güvenlik Sistemleri Üzerine Çalışmaktadır. Elektronik Güvenlik Sektöründeki Pek Çok Firmada Proje, Satış, Yönetim Gibi Farklı Pozisyonlarda Çalıştı. Birçok Sektörel Dergide Yazıları Bulunmaktadır. 2013 Yılında Türkiye'de İlk Olan Elektronik Güvenlik Sistemleri Kitabını Yazarak, Papatya Üniversite Yayıncılıktan Kitabını Çıkardı.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar+ 2 = 5