Kurumsal

2005 yılından itibaren başlamış ve bu günlere gelmiş olduğumuz elektronik güvenlik sistemleri sektör tecrübemizi, yine sektör içinde gördüğümüz aksaklık ve sorunların çözümü için kullanmaya karar vermiş bulunuyoruz. Elektronik güvenlik sektörünün son yıllarda hızla geliştiği, sektöre yeni üreticilerin ve yeni ürünlerin girdiği herkes tarafından bilinmektedir. Aynı zamanda artan üretici ve ürüne paralel olarak bu alanda hizmet veren firmaların sayısı da ciddi miktarda artmıştır. Fakat yukarıdan bakıldığında bu kadar yoğun rekabet ortamında kalite artması gerekirken ülkemizde bu alanda ciddi bir kalite eksikliği ortaya çıkmıştır.

12Bilindiği gibi piyasada rekabet fiyata veya kaliteye odaklanarak yapılabilir. Fakat elektronik güvenlik sektöründe rekabet maalesef sadece fiyata odaklanarak yapılmaktadır. Bu durum ise beraberinde ciddi sıkıntıları beraberinde getirmektedir.

Tamamen fiyata odaklanmaya çalışan ve kıyasıya rekabet içinde olan firmalar maalesef kaliteden tamamen uzaklaşmaktadırlar. Elektronik güvenlik sistemleri ise adı üzerinde güvenliği ilgilendiren önemli bir konudur ve bu sistemler kalitesizliği asla kabul etmez.

Örnek vermek gerekirse, iş yerinizde meydana gelen önemli bir olayda güvenlik amaçlı kullandığınız güvenlik kamera sisteminiz doğru çalışmayıp kayıt yapmadı ise veya iş yerinize bir hırsız girdi ve alarm sisteminiz algılamadı ise, aynı şekilde büyük bir tesisiniz de yangın için kurmuş olduğunuz yangın algılama ve ihbar sisteminiz çalışmadı veya yangını geç algıladı ise bütün emekleriniz yanıp kül olacaktır. Buradan gelmek istediğimiz sonuç, elektronik güvenlik sistemlerinde kalitesiz sistem ve işçilik size yaptığınız yatırımın boşa gitmesine hatta çok büyük zararların meydana gelmesine neden olabilecektir.

Elektronik güvenlik sistemlerinde kalite ürün seçimi ile başlar, doğru projenin tasarlanması ile devam eder, akabinde kaliteli ve doğru işçilik ile proje uygulanır. Bundan sonra ihtiyaçlar doğrultusunda devreye alma ve sistemin uygun şekilde programlanması ile devam ederek, gerekli eğitimler ve prosedürler akabinde proje son şekilde teslim edilir. Maalesef günümüzde çağrılan bir firma yardımı ile doğru veya yanlış olduğuna bakılmadan bir keşif çıkarılmakta akabinde internet üzerinde daha ne olduğunu, tam olarak ne istendiğini bilmeyen firmalardan fiyat alınmaktadır. Sonuç olarak sadece dip toplama bakılarak sadece fiyat endeksli kararlar verilmektedir. Bu şekilde birçok kurum kuruluş sadece kurulmuş olması için güvenlik sistemi kurulumu yaptırmaktadır. Bu sistemlerin bir güvenlik ihtiyacında ne kadar yararlı olacağı veya işini ne kadar yapabileceği muallâk bir durumdur.

Biz Ne Yapıyoruz ?

Öncelikle biz elektronik güvenlik sistemi satışı yapan bir firma değiliz. Yaptığımız iş elektronik güvenlik sistemleri alanında siz değerli müşterilerimize doğru sistemi seçmeniz, doğru proje tasarlamanız ve doğru uygulama yapmanız için danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Güvenlik sistemi uygulaması yapmak istediğiniz bina veya tesisiniz için;

Yerinde keşif yapılarak güvenlik risk analizlerinin oluşturulması ve uygulanacak güvenlik sistemlerine karar verilmesi hizmeti.

Uygulanacak güvenlik sistemlerine göre sistemlere ait projelerin oluşturulması ve autocat ortamında size sunulması hizmeti.

Uygulayacak olduğunuz güvenlik sistemleri için ihale keşif, proje ve şartnamelerinin hazırlanması hizmeti.

İhale sonrası doğru sistemin en uygun fiyata seçilebilmesi için dosya incelemesi ve rapor çıkarılarak size sunulması hizmeti.

Firma ve ürün/marka seçiminden sonra uygulamaların denetimi ve işin teslim edilmesi sürecine kadarki danışmanlık hizmeti.

05 Mayıs 2016 tarihinde eklendi. 6305 kez okundu