Kamera izleme işlemi güvenlik kameraları izlemesi

Kamera İzleme nasıl Yapılır?

Kamera izleme nasıl yapılır diye pek çok kişinin merak ettiğini biliyoruz. Kamera izleme olayına açıklık getirmeyi amaçlayarak bu yazımızı hazırlamış bulunuyoruz.

güvenlik kamera izleme

Bir güvenlik kamerası izlemesi nasıl yapılır denirse; Burada 3 türlü izlemeden bahsetmemiz mümkündür. 1. İzleme DVR cihazına bağlı televizyondan, Güvenlik monitöründen veya PC monitöründen kamera izleme işlemi yapılabilmektedir. Genellikle en çok yapılan kamera izleme şekli bu şekilde olmaktadır. Yine bu şekilde canlı izleme veya kayıttan izleme yapılabilmektedir.

bakıcı kamera sistemleri

2. Kamera izleme şekli ise internet üzerinden herhangi bir bilgisayar üzerinden uzaktan kamera izleme şeklidir. Bu izleme kameraların bağlı olduğu dvr cihazının network çıkışından modeme bağlantı yapılarak kameraların internete açılması ile uzaktan izleme yapılabilmektedir. Bir kamera sistemini gerekli internet bağlantılarını ve port yönlendirmelerini yaptıktan sonra dünyanın her yerinden izleme yapabiliriz. Güvenlik kamera sistemlerinin tercih edilmelerinin en büyük nedenlerinden biride internet üzerinden kamera izleme yapılabilmesidir.

güvenlik kamera sistemi

3. Kamera izleme şekli ise kameraları akıllı cep telefonları (Android, Iphone,Bleckberry) üzerinden izleme imkanıdır. Bu izlemede günümüzde üretilen bütün dvr cihazları tarafından desteklenmektedir. Bu şekilde bütün kameraları cep telefonu üzerinden 7/24 izleyebilmekteyiz. Göreceğiniz gibi bir güvenlik kamerası izlemesi pek çok şekilde yapılabilmektedir.

Kameraların istenilen her yerden her noktadan izlenmeleri, Kamera sistemlerinin gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Günümüzde evlerde dahi bakıcı izleme amacı ile kamera izleme işlemi yapılmaktadır. Buradan görülebileceği gibi kamera sistemi evimize kadar girmiş durumdadır. Evlerine kamera kurduran pek çok anne baba cep telefonlarından evlerini sürekli olara izlemektedirler.

kamera izleme

Günümüzde en fazla popüler olan kamera izleme şekli cep telefonundan kamera izleme işlemidir. Günümüzde DVR cihazlarının 3G destekleri sayesinde rahatlıkla akıcı olarak kamera izleme işlemi yapılabilmektedir. Bu sayede bakıcı kamera izleme veya işyeri kamera izleme işlemleri rahatlıkla istenilen her noktadan yapılabilmektedir.

Yine günümüzde kamera izleme işlemi sayesinde, Şehirlerde mobese sistemleri, Yollarda trafik kameraları sayesinde EDS kamera izleme sistemleri kurulmuştur. Yine araç plakalarını okumaya yarayan plaka tanıma sistemleri güvenlik kamera sistemlerinin getirdiği yenilikler sayesinde gerçekleşmektedir. Bunlar gibi pek çok izleme işlemi kamera izlemenin getirdiği imkanlardan bazılarıdır.

Kamera izleme işlemi – Güvenlik Kamerası İzlemesi

Yazar: Ahmet YILMAZ

Yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Teknik Öğretmenliği, Akabinde Analodolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme ve Çukurova Ünv. MBA Yüksek lisansı yaptı. Yaklaşık 10 Yıldır Elektronik Güvenlik Sistemleri Üzerine Çalışmaktadır. Elektronik Güvenlik Sektöründeki Pek Çok Firmada Proje, Satış, Yönetim Gibi Farklı Pozisyonlarda Çalıştı. Birçok Sektörel Dergide Yazıları Bulunmaktadır. 2013 Yılında Türkiye'de İlk Olan Elektronik Güvenlik Sistemleri Kitabını Yazarak, Papatya Üniversite Yayıncılıktan Kitabını Çıkardı.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar1 + 3 =