IP kamera izleme ip kameralarda izleme nasıl yapılır.

IP Kamera İzleme

IP kamera izleme ne demektir? IP kameralar nasıl izlenir bunları açıklamaya çalışacağız. Günümüzde analog kameralar DVR cihazına bağlanmakta DVR cihazı network çıkışından internete aktarılmaktadır. Bu sayede internet üzerinden izleme yapılmaktadır. IP kamera izleme ise herhangibir DVR cihazına bağlı kalmadan her ip kamera direk olarak internete bağlanarak internet üzerinden istenilen her noktadan izleme yapılabilmektedir.

ip kamera izleme

Güvenlik kameralarında ip kamera izleme işi günümüzde çok kolaylaşmıştır. Sistemin bağlantısı ise çok basittir. IP kamera çıkışından CAT6 kablo ile evinizdeki internet modeme bağlantı yaparak ip kameranızı uzaktan izleme yapabilirsiniz.

Günümüzde ip kamera izleme işlemleri internete bağlı bir bilgisayar üzerinden yapılabildiği gibi, Akıllı telefonlar üzerinden de ip kamera izleme işlemi rahatlıkla yapılabilmektedir. Son yıllarda birçok insan ip güvenlik kameralarını internet üzerinden değil de sahip olduğu akıllı cep telefonu üzerinden izlemek istemektedir. Günümüz ip kamera sistemleri cep telefonu üzerinden ip kamera izleme işlemi yapabilmeye müsaittirler.

Günümüzde bazı ip kamera sistemleri uzaktan bir alarm sistemi gibi çalışabilmektedir. Yani bir hareket olduğunda cep telefonuna alarm sistemi gibi çağrı bırakabilmektedir. Yani bir görüntülü alarm sistemi gibi çalışmaktadırlar.

ip kamera sistemleri

 

Eskiden bilgisayarlara ip kamera izleme için özel yazılımlar kurulması gerekirken bugün ilave herhangi bir yazılıma gerek kalmadan ip kameralar direkt olarak internet tarayıcısına ip adresi yazılarak direk olarak internet tarayıcısı üzerinden izlenebilmektedir.

IP kamera izleme için daha detaylı bilgilere sahip olmak istiyorsanız hemen bizi arayınız. Alanında uzman mühendislerimiz size ihtiyacınız olan bilgileri sunsunlar. İhtiyacınız doğrultusunda ip kamera sisteminizi kuralım.

ip kamera dizaynı

IP Kamera İzleme – ip kamera internet izlemesi – güvenlik kamera sistemleri

Yazar: Ahmet YILMAZ

Yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Teknik Öğretmenliği, Akabinde Analodolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme ve Çukurova Ünv. MBA Yüksek lisansı yaptı. Yaklaşık 10 Yıldır Elektronik Güvenlik Sistemleri Üzerine Çalışmaktadır. Elektronik Güvenlik Sektöründeki Pek Çok Firmada Proje, Satış, Yönetim Gibi Farklı Pozisyonlarda Çalıştı. Birçok Sektörel Dergide Yazıları Bulunmaktadır. 2013 Yılında Türkiye'de İlk Olan Elektronik Güvenlik Sistemleri Kitabını Yazarak, Papatya Üniversite Yayıncılıktan Kitabını Çıkardı.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

8 Yorum Yapıldı
 • Onur diyor ki:

  Güzel bir paylaşım olmuş. Biz de daha basit olarak nasıl yapılması gerektiğini burada anlattık. Belki yardımı dokunur. iyi çalışmalar.

 • fatih diyor ki:

  internet üzerinden izleme yapabilmek için nasıl bir kamera almalıyım dvr gereklimi fiyatları nasıl yardımcı olursanız sevinirim

  • Ahmet YILMAZ diyor ki:

   Fatih bey merhaba internet üzerinden kamerayı izlemek için eğer analog kamera kullanacaksanız dvr cihazı alarak bağlarsanız ve dvr cihazını internete çıkarırsanız internet üzerinden kamerayı izleyebilirsiniz. Eğer ip kamer alırsanız DVR cihazına ihtiyacınız olmaz kamerayı direkt olarak internete çıkararak uzaktan izleyebilirsiniz. İyi günler dileriz.

 • Ahmet YILMAZ diyor ki:

  Değerli dostlar her türlü elektronik güvenlik sistemi sorularınızı buradan bana sorabilirsiniz. Sorularınız büyük bir itina ile cevaplanacaktır.

  • Ali AKKANATLI diyor ki:

   CCTV sistemimize bağlı 160 adet kamera ve herbirinde 16 adet görüntü olan 10 adet monitör var.Bu görüntüleri takip etmek için CCTV odasına asgari kaç kişi görevlendirmek gerekiyor.Bunun bir standardı varmı,varsa nereden bulabilirim.Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.Saygılarımla,

  • Ahmet YILMAZ diyor ki:

   Merhaba, Bunun bir standardı yok ama bahsetmiş olduğunuz gibi güvenlik odasına cctv güvenlik kamera sistemini izlemek için 2 personel koymanız güvenlik açısından yeterli olacaktır.

  • cnn diyor ki:

   Ip adresini bildigim bir kamerayi telefonumdan izledigimde
   Bu fark edilir mi
   Cvplarsaniz sevinirim

  • Ahmet YILMAZ diyor ki:

   Hayır farkedilmez tabi genelde ip kameralara ulaşmak için şifre gerekir şifreyi biliyorsanız izleyebilirsiniz. iyi günler.+ 2 = 11