Elektronik Güvenlik Sistemi Teknik Şartnameleri

Diğer yazılarımızda elektronik güvenlik sistemi projelendirme detaylarından bahsetmiştik bu yazımızda ise projelendirme çalışmasından sonra güvenlik sisteminin detaylarının tanımlandığı teknik şartname konusuna değinmek istiyoruz. Güvenlik sistemlerinde bir teknik şartname nasıl olmalı bunu inceleyeceğiz. Teknik şartnamede öncelikle, yapılacak güvenlik uygulamasından ne hedeflendiği ve işin amacı çok iyi tanımlanmalıdır. Esenyurt Escort

Teknik şartnameler bu konuda uzman kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Kullanılacak sistem ve ürün tanımları en ince ayrıntısına kadar detaylı olarak tanımlanmalıdır. Teknik şartnameler her zaman rekabet eşitliği gözetilerek en az 4-5 markanın uyum sağlayacağı şekilde yazılmalıdır. Ürün ve sistem detayları yanında, sisteme ait altyapı ve sarf malzeme detayları da iyi tanımlanmalıdır. Örneğin güvenlik sistemi ürünleri en iyi malzeme seçilmiş olsa bile doğru özelliklere sahip bir kablo ve kablo altyapısı kullanılmamış ise, kaliteli ürünlerden beklenen performansın sağlanması mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı ürünün tanımlanmasına verilen önem diğer ekipmanlar ve altyapı içinde verilmelidir.

guvenlik-teknik-sartname

Teknik şartnamelerde bazı özel konular mutlaka tanımlanmalıdır. Örnek vermek gerekirse CCTV güvenlik kamera sisteminde sistem için istenen kayıt kapasitesi mutlaka belirtilmelidir. Aynı şekilde mevcut bir sistemin demontajı yapılması gerekiyorsa bu durumlar şartnamede belirtilmelidir. Bu konuları örnek olarak verdik bunun gibi pek çok konu şartnamede istek ve duruma tanımlanmalıdır. Bu sayede kuracak olduğunuz güvenlik sistemi için çok daha doğru teklifler alma şansına sahip olacaksınız.

Şartnamelerde özellikle ürün özellik tanımlamaları mutlaka sistemlere hakim olmayı gerekli kılmaktadır. Bu konuda sistemlere hakim bir uzmandan destek almanız, güvenliğiniz için doğru sistem almanızı ve yapacağınız yatırımın boşa gitmesine mani olacaktır.

Çay Kazanı
Şelale Kazanları
Çay Kazanı Fiyatları
Çay Kazanları
Deri Bebek Patiği
Deri Bebek Patik
El Yapımı Deri Bebek Patikleri
Tesettür
Tesettür Elbise
Tesettür Giyim
Tesettür
Tesettür Giyim
Tesettür Elbise

05 Mayıs 2016 tarihinde kategorisine eklendi. 3386 kez okundu