Güvenlik Kameraları Fiyatları Kamera sistemleri fiyat

Güvenlik Kameraları Fiyatları

Güvenlik kameraları fiyatları fiyatları hakkında:

Öncelikle birçok kişinin güvenlik kameraları fiyatları hakkında bilgi ve fiyat merak ettiğini düşünüyorum. Ama öncelikle yazımızı olursanız fiyatlar ile ilgili detaylara sahip olacaksınız.

güvenlik kamera fiyatları

 

Güvenlik kameraları fiyatları günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel olarak ciddi oranda düşmüş durumdadır. Peki fiyatlar ne kadar düştü diye sorulursa fiyatlar minimum karlarla satıldığı söylenebilir. Ama net bir düşük fiyat şudur denilemez. Ürünün teknik özellikleri ve üretim kalitesi bunu belirler. Ama şuna emin olabilirsiniz hem üreticiler, Hem de satıcılar minimum karlar ile çalışmaktadırlar.

Fiyatı ucuz olduğu gerekçesi ile asla çok ucuz fiyatlı güvenlik kameraları fiyatlarına aldanmayınız. Zira ülkemiz çinden atıl olarak gelen 3. sınıf çöplük ürünler ile dolmuş durumdadır. Aşağıda vereceğimiz bilgiler sayesinde yaklaşık fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

güvenlik kamera fiyat

4 Kameralı bir güvenlik sistemini ele alırsak ortalama kullanılabilecek bir güvenlik kamerası bugün 50 USD den daha ucuz asla değildir 4 kamera 200 USD tutar. Yine 4 kanal bir DVR cihazı yaklaşık 100 USD dir. 500GB HDD 70-75 USD civarındadır. 100 Metre kablo 40 USD + KDV dir. Regüleli adaptör 12V 5 A 15 USD dir. BNC,JAC vB Bağlantı ekipmanları 10 USD dir. 20 Metre kablo kanalı 20 USD dir. 2 Kişinin bir günlük çalışması neticesinde bu sistem kurulur 100 USD iki kişin günlük çalışma maliyeti ve öğlen yemek ücretleridir. Sistemin kurulumu için gerekli yakıt , Köprü parası 20 USD Hesapladığımızda. Yaklaşık Maliyet 600USD dir. TL karşılığı 1050-1100TL arasındadır. Düzgün bir firma 2 yıl servis hizmeti vereceğini düşünür ve %25 kar koyarsa sistem kurulumu 1300-1400 TL olacaktır. Buradaki ürünler minimum maliyetli fakat kullanılabilecek  kalitede ürünler baz alınarak hazırlanmıştır.

kamera sistemi fiyatları

 

700-800TL ye sistem kurarım diyenlere asla aldanmayın çünki ürünlerin çöplük ürünler olduğuna emin olabilirsiniz. Bu ürünleri en faz 3-5 ay kullanırsınız sonrasında sıkıntılar başlar ve karşınızda muhatapta bulamazsınız. Sisteme tekrar para vererek tekrar kurdurmak zorunda kalabilirsiniz. Yukarıda gördüğünüz gibi güvenlik kamera fiyatları ile ilgili maliyet çalışmamızı yaptık fiyat araştırırken bu kurallara dikkat etmeniz sizin için çok yararlı olacaktır.

Hele hele gitti gidiyor ve sahibinden gibi internet satış sitelerinden alınan güvenlik kamerası ürünleri en alt kademedeki güvenlik kameralarıdır. Bu gibi yerlerde güvenlik kamerası fiyatları çok düşük olabilmektedir. Fakat birçoğu güvenlik firması olmayan güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerdir. Birçoğu firma bile değildir. Buralardan güvenlik kamerası aldığınızda boşuna para verdiğinizi göreceksiniz.

Güvenlik kamerası fiyatları ürün markasından markasına değişiklik gösterebilmektedir.  Kaliteli güvenlik kameraları özellikle markalı olduğunda kamera fiyatları adet başına 200-250 USD yi bulabilmektedir. Piyasada üst seviyeli güvenlik kamera markaları SAMSUNG, BOSCH, Panasonic vb. önemli kamera markalarındandır.

Yine Güvenlik kameraları fiyatları kamera sisteminin ip yada analog olmasına görede değişmektedir. IP güvenlik kamera fiyatları analog kameralara göre daha yüksektir. Fakat ip kameralardan daha yüksek çözünürlükte görüntüler alınabilir. IP kameralar ile HD ve FullHD görüntüler alınabilmektedir.

Güvenlik Kameraları Fiyatları -Güvenli Kamera Fiyat – Güvenlik kamera sistemleri

Yazar: Ahmet YILMAZ

Yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Teknik Öğretmenliği, Akabinde Analodolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme ve Çukurova Ünv. MBA Yüksek lisansı yaptı. Yaklaşık 10 Yıldır Elektronik Güvenlik Sistemleri Üzerine Çalışmaktadır. Elektronik Güvenlik Sektöründeki Pek Çok Firmada Proje, Satış, Yönetim Gibi Farklı Pozisyonlarda Çalıştı. Birçok Sektörel Dergide Yazıları Bulunmaktadır. 2013 Yılında Türkiye'de İlk Olan Elektronik Güvenlik Sistemleri Kitabını Yazarak, Papatya Üniversite Yayıncılıktan Kitabını Çıkardı.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar+ 7 = 8