Elektronik Güvenlik Danışmanlık Hizmetleri

Elektronik güvenlik sistemlerindeki ürün ve sistem seçmenin zorluğunu herkesten fazla bilmekteyiz. Hele ki ürün ve sistem satın almasını bu konuda bilgisi olmayan kişiler yapacak ise işlerin ne kadar zor olacağını tahmin edebiliyoruz. Şöyle bir güvenlik sorunumuz var. Nasıl bir güvenlik sistemi kurmalıyız?, Bu sistemin proje tasarımı nasıl olacak? Malzeme adetleri ne kadar olacak? Nasıl bir ürün seçmeliyiz, teknik özellikleri nasıl olmalıdır? gibi onlarca soru akla gelmekte ve işler oldukça zor hale gelmektedir. Yanlış verilecek kararlar sonunda yapılan onca yatırım boşa gidebilir ve aynı zamanda istediğimiz güvenlik hedefine ulaşamamış olabiliriz.

elektronik_guvenlik_danismanlik2

Son yıllarda artan güvenlik ihtiyaçları, elektronik güvenlik sistemlerinin hızla gelişmesine neden olmuştur. Bundan dolayı güvenlik sistemi sayısı, ihtiyaçlara göre doğru orantılı olarak artmıştır. Tabibi her sistemi üreten yüzlerce marka üretici ortaya çıkmıştır. Bunun paralelinde her markanın değişik amaçlar için dizayn edilmiş farklı ürün gurupları bulunmaktadır. Bu kadar fazla ürün gurubunun içerisinden doğru ürünün seçilmesi konu hakkında deneyimi olmayan kişiler için inanılmaz derecede zor olmaktadır. İhtiyaçların belirlenmesi, doğru sistem, doğru marka akabinde katalogların incelenmesi ile doğru ürünün seçilmesi ciddi bilgi ve tecrübe isteyen bir durumdur.

guvenlik-danismanlik-hizmeti5

Çok doğru olmasa bile çok küçük projelerde maliyet küçük olduğu için çok detay aranmasa bile, orta ve büyük çaplı güvenlik projelerinde özellikle dikkat, özen ve uzmanlık gerekmektedir. Doğru risk analizi, doğru hedef ve amaçlar, doğru sistem projelendirmesi, doğru malzeme listeleri, doğru ürün ve uygulama tanımlanması yani şartname, sistemin doğru uygulanması ve doğru şekilde teslim alınması büyük öneme sahiptir. Bütün bu çalışmalar için uzman bir güvenlik danışmanı ile çalışmanız size, doğru güvenlik çözümleri ile kaliteli sistemin çok daha uygun maliyet ile satın alınması imkanını verecektir.

guvenlik_danismanlik_hizmetleri

Ülkemizde genelde güvenlik sistemi satışı yapılan firmalardan alınan danışmanlık hizmetleri bedava veya bedavaya yakın olduğu için tercih edilmektedir. Fakat doğal olarak sistem satışı yapma peşinde olan firma haklı olarak kendi sistem ve ürünlerini önerme peşinde olacağı ve ister istemez kendine uygun tarafta yer alacağı kaçınılmazdır. Bu konuda sistem satışı yapmayan sadece elektronik güvenlik sistemi danışmanlığı yapan bizim gibi firmalardan bu desteğin alınması çok daha doğru olacağı kanısındayız.

05 Mayıs 2016 tarihinde kategorisine eklendi. 4342 kez okundu