Gizli Kamera gizli güvenlik kameraları

Gizli Kamera Sistemleri:

Teknoloji harikası gizli kamera sistemleri ile artık herşeyi görüntüleyebilmek mümkün hale gelmiştir.  Bir süre öncesine kadar  gizli kamera teknolojileri bir sır gibi saklanan gizli mikro kameralar günümüzde heryerde bulunabilen ekonomik ve amacına uygun çözümler sunmaya başlamıştır. Gizli kamera sistemi Bond filmlerinde bilim-kurgu unsuru olarak kullanılan bu gizli  kameralar sayesinde artık günlük hayatın her aşamasında birileri tarafından görüntülenme paranoyası da giderek yayılan bir hastalık haline geliyor.

gizli kamera sistemleri

Bu gizli kameralara örnek verecek olursak; Kravat, kol saati, trafik kukası, masa lambası veya saati, güneş gözlüğü, mont, elektrik prizi, yangın alarmı veya karton dosya şeklindeki gizli kamera sistemleri ve mikro kameraların gizlemek günümüzde oldukça kolaylaşmıştır.

Telsiz ve kablosuz iletişimin gelişmsi ile çalıştırılan gizli kameralar  çekilen kamera görüntülerini  metrece mesafedeki bir dvr  kayıt sistemine kayıt yapma imkanı sağlıyor. Milimetrik ölçülerdeki gizli  kamera sistemi  enerjilerini üzerlerinde bulunan küçük pillerden alıyorlar ve saatlerce çekim yapabiliyorlar. En fazla tercih edilen gizli kamera türlerinden biri ofislerde bulunan duman dedektörleri de cctv gizli kamera sistemleri  için  uygun araçlar arasında bulunuyor.

gizli güvenlik kamera sistemleri

 

Görevimiz Tehlike filminde kullanılan gözlük şeklindeki gizli kameralar artık herkesin kullanımına sunulmuş durumdadır. Özel kılıfı ile birlikte satılan bu güneş gözlüğü şeklindeki gizli kamera verici ve pilini kılıfında saklıyor. Ceket ve gömlek cebine sıradan bir gözlük gibi yerleştirilen gizli kamera sistemi saatlerce çekim yapabiliyor duruma gelmiş ve fiyatları herkezin kullanımını teşvik eder veziyete gelmiş durumdadır.

Gizli Kamera Sistemleri Nerede Kullanılır:

Gizli kameralar insanları en doğal halleri ile görüntüler. Gizli kamera sistemi adının tersine gizliliği ortadan kaldırır. Gizli  kamera sistemleri bulunduğu ortamlarda eğer birileri diğer insanlara zarar verebilecek  gizli ve kirli işler çeviriyorlarsa bütün bunlar gözler önüne serilir. Kablosuz gizli kamera sistemi  bu özellikleri nedeniyle yasadışı işler çeviren kötü insanların korkulu rüyası haline gelmiştir. Teknolojideki hızlı gelişmelerle gizli kamera modelleri çeşitlenerek, boyutlarında ciddi küçülmeler olmuştur. Kalem, anahtarlık, düğme, kravat, şapka, duman dedektörü gibi ürünlere gizli kameralar yaygın olarak montajı yapılmaktadır.

gizli kameralar

Gizli kamera sistemi kullanırken işin yasal boyutunada dikkat edilmelidir. Yasal olmayan izleme ve dinlemelerde karşılaşılabinecek müeyyidelere hazır olmak gerekmektedir.

Gizli kameralar çeşitleri itibari ile çok farklı şekillerde bulunabilmektedir. Yine fiyatlarıda buna göre çok çeşitlilik kazanmış durumdadır. Bütün güvenlik kameralarında olduğu gibi gizli kamera sistemlerinde de kalite ile orantılı fiyat farklılıkları bulunmaktadır.

gizli kalem kamera

Yazar: Ahmet YILMAZ

Yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Teknik Öğretmenliği, Akabinde Analodolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme ve Çukurova Ünv. MBA Yüksek lisansı yaptı. Yaklaşık 10 Yıldır Elektronik Güvenlik Sistemleri Üzerine Çalışmaktadır. Elektronik Güvenlik Sektöründeki Pek Çok Firmada Proje, Satış, Yönetim Gibi Farklı Pozisyonlarda Çalıştı. Birçok Sektörel Dergide Yazıları Bulunmaktadır. 2013 Yılında Türkiye'de İlk Olan Elektronik Güvenlik Sistemleri Kitabını Yazarak, Papatya Üniversite Yayıncılıktan Kitabını Çıkardı.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar+ 1 = 3