Ev Kamera Sistemi Evde Kamera Sistemleri Eve Kamera

EV KAMERA SİSTEMİ – EVE KAMERA SİSTEMLERİ KURULUMU

Eve kamera sistemi uygulamalarına son yıllarda çok sık rastlamaktayız. Genellikle evin dışını izlemek eve gireni çıkanı izlemek maksadı ile ev kamera sistemleri kurulmaktadır. Yine evin içinde çocukları,Bakıcıları vb. İzlemek maksadı ile son yıllarda eve kamera sistemi kurma alışkanlıkları gitgide artmaktadır.

ev kamera sistemleri

Çevremize dikkatle bakarsak hem müstakil evlerde ev kamera sistemleri , Hemde apartman girişlerinde daireleri korumak amaçlı kamera sistemlerini görmekteyiz. Bunun nedeni ise insanların artık birbirlerine güvenlerinin yok oluşu ve adli güvenlik vakalarındaki ciddi artışlardır diyebiliriz. Yine evde kamera sistemi kullanmadaki artışın bir diğer nedeni ise kamera sistemi fiyatlarındaki düşüşlerdir.

Evde kamera sistemini niçin kullanırız diye bir soru sorarsak; Biz yokken oluşabilecek hırsızlık olayına karşı güvenlik önlemi almak, Evde küçük çocuğunuz var ve bakıcı tarafından bakılıyor sizde çocuğunuzun durumunu gün boyu merak ediyorsunuz bundan dolayı, Yine eve giren ve çıkanların izlenmesi için ev veya bina girişine ev kamera sistemi uygulamaları yapılmaktadır.

ev kamera sistemi

Eve kamera sistemi kurarak güvenliğimizi birkat daha arttırabileceğimiz kesin olan bir gerçektir. Ev kamera sistemi uygulamaları önümüzdeki dönemde artarak devam edecektir. Evde kamera sistemi uygulamalarında genelde analog kamera sistemi kullanılırken önümüzdeki yıllarda ip kamera sistemi uygulamaları artış gösterecektir.

güvenlik kamera sistemleri

Günümüzde evlerdeki kamera sistemlerinde genellikle analog cctv kamera sistemleri kullanılmak ile birlikte artık ip kamera sistemleri ile SDI kamera sistemleri de kullanılmaya başlamıştır. Bu şekilde evlerde de yüksek çözünürlükler yakalanabilmektedir. Buda güvenliğin bir kat daha artması ve olaylarda daha kolay tanımlama ve tespitin sağlanmasını kolaylaştırmakatadır.

Yazar: Ahmet YILMAZ

Yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Teknik Öğretmenliği, Akabinde Analodolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme ve Çukurova Ünv. MBA Yüksek lisansı yaptı. Yaklaşık 10 Yıldır Elektronik Güvenlik Sistemleri Üzerine Çalışmaktadır. Elektronik Güvenlik Sektöründeki Pek Çok Firmada Proje, Satış, Yönetim Gibi Farklı Pozisyonlarda Çalıştı. Birçok Sektörel Dergide Yazıları Bulunmaktadır. 2013 Yılında Türkiye'de İlk Olan Elektronik Güvenlik Sistemleri Kitabını Yazarak, Papatya Üniversite Yayıncılıktan Kitabını Çıkardı.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

1 Yorum Yapıldı
  • Cheap Louis Vuitton diyor ki:

    Kullanacağımız güvеnlik kamеrasının kalitеli olması sizlеrin güvеnliğini oldukça yüksеk konuma gеtirеcеktir. Yinе kullanacağımız CCTV kablonun kalitеli olmalısı gеrеkir. Mutlaka güvеnlik kamеralarını DVR cihaz ilе kayıt еtmеsini sağlamanız gеrеkmеktеdir. Bilgisayara kayıt yapılan işlеmlеr sizin güvеnliğinizi risk altına sokacaktır. Bunları biraz açmak gеrеkirsе, öncеlik olarak güvеnlik kamеra sеçiminе dikkat еtmеmiz gеrеkir.Malum piyasada oldukça ucuza satılan kamеralar mеvcut. Fakat bu kamеraların çözünürlüğü, kalitеsi oldukça düşüktür.Güvеnliğinizi üst sеviyеdе tutmak istiyorsanız kalitеli kamеraları tеrcih еtmеniz gеrеkmеktеdir.4 + = 13