Bir Binada Kullanılabilecek Güvenlik Sistemleri

Bu yazımızda bir bina veya tesiste, örneğin bir plaza da kullanılabilecek elektronik güvenlik sistemlerinden bahsetmeye çalışacağız. Günümüz teknolojisi ile hangi noktalarda nasıl bir elektronik güvenlik sağlarız bu konuda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Zaman ilerledikçe teknolojinin gelişmesine paralel olarak elektronik güvenlik sistemleri de kendini hızla geliştirmektedir. Her yıl yeni model ürünler yanında yeni ve farklı amaçlar için kullanılabilecek elektronik güvenlik ürünleri piyasaya sürülmektedir. Aşağıda günümüz ürünleri ile nasıl bir güvenlik sistemi tesis edebiliriz ona bakalım isterseniz.

Örneğin yeni yapılmış bir iş merkezini düşünerek bir çalışma yaptığımızda elektronik güvenlik sistemleri ile yapılabilecek çalışmalar şu şekildedir. 

Çay Kazanı
Şelale Kazanları
Çay Kazanı Fiyatları
Çay Kazanları
Deri Bebek Patiği
Deri Bebek Patik
El Yapımı Deri Bebek Patikleri
Tesettür
Tesettür Elbise
Tesettür Giyim
Tesettür
Tesettür Giyim
Tesettür Elbise

Öncelikle bina girişi mümkün olduğunca tek noktadan yapılmalıdır. Birden fazla girişe mümkün olduğunca müsaade edilmemelidir. Bu şekilde kontrolün sağlanması daha kolay mümkün olacaktır.

Resepsiyon öncesinde mutlaka metal dedektör ve Xray bagaj tarama cihazı kullanılmalıdır. Bu şekilde bina içine silah veya kesici alet sokulmasının önüne geçilebilecektir.

Resepsiyonda elektronik kart uygulaması yapılarak ziyaretçilere yetkili giriş bölgesi sağlanmalıdır. esenyurt escort

Bina girişlerinde elektronik kartlı turnike sistemi uygulaması yapılmalıdır. Yetki verilmiş elektronik karta sahip olmayan kişilerin binaya girişlerine engel olunmalıdır.

guvenlik-19

Yine ofis girişleri ve asansörler elektronik kartlar ile çalışmalıdır. Her ziyaretçi yetkisi olmayan alanlara giriş yapamamalıdır.

Bina içinde mutlaka yangın algılama sistemi düşünülmelidir. Binaya kurulan yangın algılama sistemi 7/24 bir merkez tarafından izlenmelidir. Bu sayede yangının ilk algılanması esnasında hızlı müdahale edilerek daha başlangıç anında durdurulması sağlanmalıdır.

Yine bina içinde giriş çıkışların 7/24 canlı izlenmesi için CCTV güvenlik kamera sistemi kurulmalıdır. Bu sayede iş merkezinin her noktası güvenlik merkezinden canlı olarak ve istendiğinde geriye dönük olarak kayıtlardan izlenebilmelidir. Herhangi bir olay olduğunda hızlı müdahale mümkün değilse kayıtlardan bilgi alınması imkanı sağlanmalıdır.

Bina içinde yangın algılama sistemine entegre olarak mutlaka acil anons sistemi kurulmalıdır. Bu sayede yangın anında tahliyenin kolaylıkla yapılması mümkün hale gelmelidir.

Bina araç girişlerinde elektronik kontrollü giriş çıkış sistemi uygulaması yapılmalıdır. Bu uygulama kartlı geçiş sistemi ve bariyer sistemi ile entegre olarak giriş ve çıkışların sürekli kontrollü ve takip edilebilir olması sağlanmalıdır.

Sadece temel bazı sistemlere ait örnekler ile açıklamaya çalıştığımız bir güvenlik sistemi uygulaması anlatılmıştır. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Tesettür
Tesettür Giyim

05 Mayıs 2016 tarihinde kategorisine eklendi. 3314 kez okundu