Alarm Sistemi – Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri Satış, Kurulum, Montaj ve Alarm Sistemi Servis Hizmetleri vermekteyiz.

hırsız alarm sistemleri

Sevdiklerinizi ve sevenlerinizi güvene almanın ve bin bir emekle kazandığınız birikiminizi güvende tutmanın yollarından biride hırsız alarm sistemleridir.

Güvenliğiniz için Bankaların, kuyumcuların, konsoloslukların ve diğer önemli yerlerin korunmasında kullanılan alarm sistemlerini kullanmaktayız.

Güvenliğiniz için yetişmiş teknik personellerimiz 7/24 sizlere destek olmaya hazır durumdadır.

Alarm sistemleri ve diğer güvenlik sistemleri hayatınız boyunca sizleri güvende tutmak amacıyla sizlerin hizmetindedir. Her gün gelişen teknolojiye paralel olarak alarm sistemleri de hızla gelişmekte ve güvenliğini bir üst seviyeye geçirmektedir.

alarm sistemleri

ALARM SİSTEMLERİNDE KULLANILAN EKİPMANLARI TANIYALIM

Alarm Paneli : Sistemin beynidir ve bütün dedektörleri kontrol eder hırsızlık anında siren çaldırır,Alarm haber alma merkezini yada telefonunuzdan sizi arar.

Tuş Takımı (Keypad) : Alarm panelini programlamaya yarayan ve alarmı kurup,Devreden çıkarmaya yarayan sistem ekipmanıdır.

PIR Dedektör : Genelde hareket dedektörü denen bu algılama elemanı evin içinde oluşacak herhangibir insan hareketini algılar ve panele bilgi vererek alarmın başlamasını sağlar.

Manyetik Kontak : Kapı veya Pencere Kontağıda denen bir algılama elemanıdır. Kapının veya pencerenin izinsiz açılması durumunda panele alarm bilgisi veren elemandır.

Işıklı Sirenler : Sirenler genelde evin dışına montaj edilir. Alarm anında daha doğrusu alarm panelinden alarm sinyali gelir gelmez yüksek güçlü 110dB bir ses çıkışı verirler. Aynı zamanda üzerlerinde bulunan flaşör vasıtası ile falaş çaktırırlar.

Sistem aküleri : Alarm panelinin bağlı olduğu elektriğinin kesilmesi durumunda alarm sistemini beslemeye yarayan bataryalardır. (Alarm panellerinde 12V 7Ah akü kullanılması önerilir.)

ev alarm sistemleri

ALARM SİSTEMLERİNDE MERAK EDİLEN SORULAR

Soru 1: Hırsız Alarm Sistemimin sifresini bulabilirmi ?
Cevap 1: Alarm sisteminizin şifresi 4 haneldir ve 9999 kombinasyon mevcuttur. Hırsızın 15-20 sn gibi bir sürede şifrenizi bulma imkanı mevcut değildir.

Soru 2 : Hırsız alarm sistemi sirenin kablosunu keserse veya sireni mi kırıp susturmaya çalışırsa ne olur ?
Cevap 2 : Alarm sistemi sirenlerinin içinde akü veya batarya bulunmaktadır. herhangi bir şekilde sirenin kapağı sökülmeye çalışılır ,kablosu kesilir yada sirene zarar verilmeye çalışılırsa alarm sistemi kurulu olmasa bile siren çalmaya başlar. Hırsız sireni söküp gitse bile siren elinde çalmaya devam eder.

alarm

Soru 3: Alarm panelinin telefon arama özelliği varmı ?
Cevap 3: Birçok alarm panelinin 4-8 arasında cep veya sabit telefonu arama özelliği bulunmaktadır. Bu sayede belirtilen numaralar alarm paneli tarafından aranarak bu numaraları siren sesi bırakılır.

Soru 4: Hırsız alarm panelimi bir şekilde susturabilirmi ?
Cevap 4 :Alarm sistemleri,Hertürlü hırsızlık teşebbüsü düşünülerek tasarlanmış ürünlerdir. Şifreleri olsun kullanılan ekipmanlar olsun tamamen buna uygun tasarımlı ürünlerdir. Bir hırsızın alarm sisteminizi devreden çıkarması neredeyse imkansızdır.

Soru 5: Gece uyurken veya ben içerideyken alarm sistemimi kurabilirmiyim ?
Cevap 5: Evet siz gece uyurken veya evdeyken alarm sisteminizi rahatlıkla kurabilirsiniz. Alarm sisteminde bulunan stay mod sayesinde sadece kapı ve pencere kontaklarını kurabilir bu sayde PIR dedektörler devrede olmayacağı için siz içeride rahatlıkla dolaşırken alarmınız dışarıdan gelecek tehlikelere karşı devrede olacaktır.

alarm sistemi

PİYASADA KULLANILAN ALARM SİSTEMLERİ

     Crow Alarm Sistemi     DSC Alarm Sistemi      Paradox Alarm Sistemi           

     BOSCH Alarm Sistemi     Vionty Alarm Sistemi      Vitec Alarm Sistemi

     Pyronix Alarm Sistemi      Vestel Alarm Sistemi     GE Caddx Alarm Sistemi

Bunlara ilave daha birçok alarm markası daha olsa da çok az miktarda kullanılmakta olduğundan burada yer verme gereği duymadık,

Biz firma olarak bugüne kadar kendimiz ve müşterilerimizi sıkıntıya sokmadığı için çoğunlukla Crow veya Paradox Markalı ürünleri tercih ediyoruz.

İsteğinize göre alarm sisteminize yangın güvenliğiniz için duman veya ısı dedektörleri bağlayabiliyoruz.

Aynı zamanda gaz kaçaklarına karşı doğalgaz dedektörleri veya LPG dedektörleri bağlanabilmektedir.

İsterseniz su baskını olaylarına karşı alarm sistemlerinize su baskın dedektörleri bağlanabilmektedir.

soygun alarm sistemleri

GÜVENLİĞİNİZ AÇISINDAN BİZİ TERCİH EDECEĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Alarm sistemleri ile ilgili her türlü sorularınız da sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım uzman iletişim hattımıza ait maile sorularınıza göndermekten çekinmeyiniz.

Yazar: Ahmet YILMAZ

Yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Teknik Öğretmenliği, Akabinde Analodolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme ve Çukurova Ünv. MBA Yüksek lisansı yaptı. Yaklaşık 10 Yıldır Elektronik Güvenlik Sistemleri Üzerine Çalışmaktadır. Elektronik Güvenlik Sektöründeki Pek Çok Firmada Proje, Satış, Yönetim Gibi Farklı Pozisyonlarda Çalıştı. Birçok Sektörel Dergide Yazıları Bulunmaktadır. 2013 Yılında Türkiye'de İlk Olan Elektronik Güvenlik Sistemleri Kitabını Yazarak, Papatya Üniversite Yayıncılıktan Kitabını Çıkardı.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

6 Yorum Yapıldı
 • Oyku diyor ki:

  Crow marka alarm taktırdım 1 Sene dolmadan Arıza verdi muhattap bulamıyorum Ne yapmalıyım

  • Ahmet YILMAZ diyor ki:

   Merhaba öncelikle geçmiş olsun alarmı taktırdığınız firmaya ulaşamıyorsanız distribütöre ulaşınız. İnternetten elektromaks firmasını araştırın onları arayın yardımcı olmaya çalışacaklardır.

 • Ahmet YILMAZ diyor ki:

  Kullanılan malzeme yani sensör ededine bağlı olarak değişmektedir. En basit 1 Manyetik kontak ve 1 adet PIR dedektörden oluşan kurulum dahil komple set fiyatı 500TL den başlamaktadır.

 • nilgün günter diyor ki:

  merhaba ev için dsc marka kurulum fiyatı nedir?

 • ONUR ŞEN diyor ki:

  Merhaba Ahmet Bey
  Benim evimde Tepe güvenliğin normal alarmı takılı.Aylık izleme parası ödemek istemiyorum.Ben bu kutudan cep telefonunuma yönlendirme yapmak istiyorum.Panel üstünde nasıl yapabilirim.Yardımcı olursanız cok sevinirim.

  Saygılarımla,
  Cep: 05365403098

  • Ahmet YILMAZ diyor ki:

   Merhabalar, panelinizin marka ve modelini verirseniz buna göre daha fazla yardımcı olabilirim. Eğer panelinizin telefon arama özelliği varsa direkt olarak panel üzerinden telefon araması yapabilirsiniz. Eğer yok ise 30-50USD arasında değişen fiyatlarda telefon arama modülleri var bunlardan satın alarak telefon araması yaptırabilirsiniz. Gayet ekonomik olarak sorununuzu çözebilirsiniz. İyi günler…7 + 8 =